Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Folia stretch do pakowania

( ilość produktów: 13 )

Folia stretch jest najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do zabezpieczania paczek oraz towarów na paletach. Jej atutem jest wydajność, elastyczność, prostota użycia i niska cena. Stretch w ofercie Grembox wykonany jest surowca, który nadaje folii najlepszych właściwości. To polietylen niskiej gęstości LLDPE.  Główną zaletą naszego stretchu jest jego wydajność. Folia jest rozciągliwa i elastyczna, zatem w rzeczywistości pozwala na owinięcie przedmiotów o łącznym metrażu większym niż podstawowa długość folii. Ważną cechą stretchu jest również jego wodoodporność. Zabezpieczenie towarów przed wilgocią to ważna kwestia w szczególności dla branż takich jak elektroniczna, odzieżowa, meblarska, przemysłowa czy spożywcza. Folia stretch ułatwia paletyzację. Dzięki niej towar jest stabilny podczas transportu i nie przemieszcza się po palecie. Folia stretch występuje w kilku wersjach kolorystycznych. W naszym asortymencie dostępne są najbardziej popularne warianty, czyli folie przezroczyste oraz czarne. Oprócz nich posiadamy również folie białe oraz niebieskie. Stretch transparentny ułatwia identyfikację towarów i jest chętnie wykorzystywany do magazynowania. Czarnego stretchu częściej używa się do wysyłek, ponieważ zapewnia on dyskrecję, dobrze przysłaniając zawartość paczki.

Czytaj więcej

Co to jest folia stretch?

Folia stretch (lub po prostu stretch) jest elastycznym materiałem pakowym wykonanym z polietylenu. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością. Stretch wykorzystuje się głównie do zabezpieczania ładunków na paletach. Owinięcie stretchem zapewnia stabilność towaru oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć, kurz czy zabrudzenia. Dzięki swojej rozciągliwości, folia stretch doskonale przylega do pakowanych przedmiotów, tworząc szczelne i solidne opakowanie.

Do czego najczęściej używa się folii stretch?

Folia stretch to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych do owijana przesyłek. Polietylen nadaje folii jej unikatowych i pożądanych właściwości. Przede wszystkim jest wodoodporny. Towar owinięty stretchem jest więc dobrze zabezpieczony przed wilgocią. Chroni także magazynowane towary przed osiadaniem kurzu i innymi zanieczyszczeniami. Stretch jest niezastąpiony przy procesach paletyzacji. Pozwala ustabilizować warstwy towarów, łącząc je bezpośrednio ze sobą. Folia stretch ma uniwersalne zastosowanie i wykorzystywana jest nie tylko do pakowania przesyłek. Może również służyć zabezpieczaniu powierzchni, np. podczas remontu lub osłanianiu roślin przed mrozami.

Jakie rodzaje folii stretch dostępne są w naszej ofercie?

W ofercie Grembox posiadamy folie przeznaczone do pakowania ręcznego oraz owijania maszynowego. Mamy też zestawy folii stretch mini rap, które idealnie sprawdzają się do owijania drobnych elementów, m.in. części mebli, profili metalowych czy też niewielkich przesyłek. Folie do pakowania ręcznego sprzedawane są w rolkach 1,5 kg oraz 3 kg o średnicy tulei 50 mm. Waga tulei wynosi zaledwie 300 g. Folie stretch do pakowania ręcznego są wygodne w użytku oraz ekonomiczne. Posiadają rozciąg na poziomie ok. 180%, pozwalają więc na zużycie mniejszej ilości folii do pakowania towarów. Folie maszynowe to 16 kg rolki o średnicy tulei 75 mm. Przeznaczone są do użytku na owijarkach automatycznych i półautomatycznych. Są odpowiednio mocne i pozwalają na bardzo wydajne pakowanie palet. W naszej ofercie znajdują się folie stretch w kolorach: transparentny (przezroczysty), biały, czarny i niebieski.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę podczas zakupu folii stretch?

Podczas zakupu folii stretch warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

  • Grubość folii – podawana jest w jednostce mic (mikron), która odpowiada tysięcznym częściom milimetra. Grubość folii ma wpływ na jej wytrzymałość i rozciągliwość. Najbardziej uniwersalną wartością folii jest 23 mic.
  • Waga netto – folia stretch sprzedawana jest w rolkach o różnej wartości kg. Trzeba pamiętać, że waga zazwyczaj podawana jest w wartości brutto, która obejmuje wagę folii oraz wagę tulei. Waga netto to natomiast sama waga stretchu.
  • Szerokość folii – im szersza folia, tym mniej czasu zajmuje owinięcie towaru. Najbardziej popularne są rolki o szerokości 500 mm.
  • Rozciąg – rozciąg folii stretch przekłada się na wzrost oszczędności firmy. Elastyczność folii sprawia, że wystarcza ona na owinięcie większej ilości przedmiotów, niż wskazują na to początkowe parametry.
  • Kolor – folie transparentne ułatwiają identyfikację zabezpieczonych towarów. Folie kolorowe zabezpieczają towary cenne, które powinny być osłonięte przed widokiem innych osób. Różne kolory pozwalają łatwo pogrupować partie towarów.

Gdzie kupić czarną folię do pakowania przesyłek?

Czarną folię do pakowania przesyłek można kupić w naszym sklepie internetowym Grembox.pl. Posiadamy rolki 1,5 kg, 3 kg, a także 16 kg przeznaczone do owijania maszynowego za pomocą owijarek automatycznych i półautomatycznych. Czarna folia posiada grubość 23 mic, a jej rozciąg wynosi ok. 180%. Czarny stretch jest bardzo wydajny i doskonale sprawdza się zarówno do pakowania palet, jak również owijania paczek w różnych rozmiarach. Folia stretch stanowi także bardzo dobre zabezpieczenie dla przedmiotów o niestandardowych formach, np. owalnych. Na stronie Grembox.pl oprócz czarnej folii stretch można również kupić folię transparentną oraz w kolorze białym lub niebieskim.

Ile czasu trwa realizacja zamówień na folie stretch w sklepie Grembox.pl?

W związku z posiadaniem własnego magazynu realizacja zamówień odbywa się bardzo szybko. Folie stretch trafiają do klientów zgodnie z terminem. Nasi partnerzy biznesowi mają możliwość wcześniejszego umówienia konkretnej daty dostawy. Zwiększa to pewność, że procesy logistyczne w firmie będę odbywały się w sposób płynny.  Umówienie konkretnej daty dostawy jest też plusem z tego względu, że nie blokuje klientowi miejsca na magazynie. Niektóre firmy preferują możliwość osobistego odbioru zamówienia. Taka opcja również jest możliwa, ponieważ nasze centrum dystrybucyjno-logistyczne jest otwarte dla klientów – wystarczy, że wcześniej umówi się termin odbioru, a zamówienie będzie czekało gotowe do zabrania.

Jaka jest cena folii stretch do pakowania paczek w sklepie internetowym Grembox.pl

W naszym sklepie internetowych folia stretch sprzedawana jest w rolkach o wadze 0,3 kg, 1,5 kg, 3 kg oraz 16 kg. Ceny za pojedyncze rolki są bardzo konkurencyjne, co wynika z możliwości zrobienia zakupów hurtowych. Nasz program rabatowy obejmuje duże zniżki przy większych zamówieniach. Na kartach produktowych podpięta jest sekcja „Kup więcej i oszczędzaj”. W tabeli znajdują się dokładne informacje na temat wysokości cen przy konkretnych ilościach zamawianych sztuk. Folie stretch najczęściej sprzedawane są w kompletach po 6 sztuk.

Jakie są opinie klientów na temat folii stretch kupionej w hurtowni Grembox?

Nasi klienci są zadowoleni z zakupu folii stretch w hurtowni Grembox. Przede wszystkim doceniają możliwość wyboru kolorów, ponieważ ułatwia im to późniejszą identyfikację magazynowanych towarów. Nasza folia posiada uniwersalną grubość 23 mic, dzięki czemu jest odpowiednia do zabezpieczania większości rodzajów przesyłek. Jest również odpowiednio wydajna. Przykładowo: 1 kg folii o szerokości 500 mm posiada 180% rozciągliwości, co oznacza, że w rzeczywistości wystarcza na ok. 95 m zawijania. Klienci doceniają również możliwość zakupów hurtowych, które bardzo usprawniają procesy logistyczne w ich firmach, a także obniżają cenę zamówienia.

Grembox – producent kartonów i akcesoriów do pakowania

Grembox to producent opakowań kartonowych wykonanych z tektury falistej, a także dystrybutor różnego rodzaju akcesoriów do pakowania. Naszą specjalnością są kartony klapowe, kartony fasonowe, przekładki tekturowe oraz koperty i folie do pakowania. Towary składowane są w naszym magazynie, więc realizacja zamówień przebiega szybko i sprawnie. Mamy również możliwość realizacji indywidualnych zamówień, np. kartonów z nadrukiem lub o nieszablonowych wymiarach. W celu uzyskania personalizowanej oferty zachęcamy do kontaktu mailowo lub telefonicznie.

Jakie inne produktu oprócz folii stretch warto kupić w hurtowni Grembox?

W hurtowni Grembox posiadamy szeroką ofertę opakowań tekturowych oraz wszelkiego rodzaju akcesoriów potrzebnych do właściwego zabezpieczenia przesyłek. Dostępnych mamy ponad 1800 wariantów kartonów, w tym kartony klapowe i kartony fasonowe. Wśród kartonów fasonowych znaleźć można zarówno te składane ręcznie, jak i automatycznie. Kartony klapowe i kartony fasonowe świetnie nadają się do wysyłki za pośrednictwem popularnych przewoźników, tj. InPost, Poczta Polska i Pocztex. Do bezpiecznego pakowania przydadzą się takie akcesoria jak: taśmy, folie bąbelkowe, przekładki tekturowe, wypełniacze i koperty.

FAQ
pixel