Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Koperty papierowe kurierskie, e-commerce

( ilość produktów: 10 )

Koperta kurierska to rodzaj opakowania papierowego. Służy przede wszystkim do wysyłki dokumentów, a także przedmiotów, które nie wymagają specjalnego zabezpieczenia podczas transportu. W Grembox posiadamy tradycyjne białe koperty z paskiem klejowym, a także nowoczesne brązowe koperty e-commerce z rozszerzanym dnem, paskiem klejowym i zrywką. Białe koperty są przede wszystkim wykorzystywane do wysyłki różnego rodzaju dokumentów, listów, ulotek, broszur, itp. Koperty z rozszerzanym dnem służą natomiast do wysyłki m.in. odzieży, kosmetyków, tekstyliów domowych czy biżuterii. Poza kopertami białymi i e-commerce mamy również w ofercie specjalistyczne koperty RTG. Są one przeznaczone głównie do laboratoriów i placówek medycznych i wykorzystywane są do przechowywania np. zdjęć rentgenowskich.

Czytaj więcej

Co to jest koperta papierowa kurierska?

Koperta papierowa kurierska to rodzaj ekologicznego opakowania, przeznaczonego do wysyłki dokumentów oraz przedmiotów, które nie wymagają specjalnej ochrony podczas transportu. Ze względu na swoją prostotę użycia, koperty te cieszą się dużą popularnością wśród firm e-commerce, pracowników biur, firm logistycznych, a nawet osób prywatnych. Stosowanie kopert papierowych wspiera ekologiczne podejście do biznesu i zmniejsza koszty związane z pakowaniem.

Jakie cechy posiadają koperty papierowe ze sklepu Grembox?

Koperty papierowe ze sklepu Grembox, ze względu na materiał, z którego są wykonane, podlegają recyklingowi i są biodegradowalne. Ponadto koperty posiadają wygodny pasek klejowy, dzięki któremu nie wymagają do zaklejenia dodatkowych akcesoriów, takich jak klej czy taśma klejąca. Na kopertach bez problemu można pisać zwykłym długopisem, a także stosować na nich pieczątki oraz naklejać etykiety lub firmowe naklejki. Nasze koperty dostosowane są do wysyłki dokumentów. Posiadamy również specjalne koperty e-commerce z rozszerzanym dnem, w których wygodnie wysyła się większe przedmioty, np. odzież lub książki.

Jakie rodzaje papierowych kopert kurierskich są dostępne w ofercie Grembox?

Koperty papierowe w sklepie Grembox to:

 • standardowe koperty białe z paskiem klejowym – idealne do wysyłki dokumentów o różnych formatach,
 • koperty brązowe RTG (czyli koperty radiograficzne) - przeznaczone głównie do użytku w placówkach medycznych do przechowywania i wysyłki zdjęć rentgenowskich.
 • koperty brązowe e-commerce z rozszerzanym dnem, podwójnym paskiem klejowym i zrywką - zaprojektowane z myślą o wysyłce produktów o większej objętości niż dokumenty.

Kto korzysta z papierowych kopert kurierskich do wysyłki?

Koperty papierowe stosowane są najczęściej przez:

 • firmy e-commerce,
 • firmy kurierskie,
 • placówki medyczne,
 • instytucje edukacyjne i badawcze,
 • agencje reklamowe,
 • biura projektowe,
 • kancelarie,
 • różnego rodzaju organizacje.

Koperty papierowe kupują klienci, którzy cenią praktyczne i ekologiczne opakowania do wysyłki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie papierowych kopert kurierskich ze sklepu Grembox?

Podczas wyboru kopert papierowych ze sklepu Grembox warto zwrócić uwagę na:

 • Wymiary koperty – rozmiar koperty musi być dopasowany do wielkości i rodzaju wysyłanych przedmiotów.
 • Typ zamykania koperty – samoprzylepne paski zapewniają szybkość i wygodę pakowania.
 • Rodzaj koperty – dostępne są tradycyjne białe koperty przeznaczone do wysyłki (głownie dokumentów) oraz koperty e-commerce ze specjalnie rozszerzanym dnem, dzięki któremu w kopertach można wysyłać większe przedmioty.
 • Ilość – koperty sprzedawane są w zestawach. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, na liczbę sztuk dostępną w komplecie.

Odpowiedzialność ekologiczna, czyli dlaczego warto wybierać do wysyłki koperty papierowe?

Koperty papierowe są bardziej ekologiczną opcją niż opakowania wykonane z tworzyw sztucznych. Można poddać je recyklingowi, dzięki czemu zmniejsza się konieczność wykorzystywania do produkcji materiałów pochodzących z naturalnych źródeł. Ponadto, koperty papierowe są biodegradowalne, a to oznacza, że nie przyczyniają się do zwiększenia ilości odpadów. Koperty papierowe ze sklepu Grembox posiadają pasek klejowy i do wysyłki nie wymagają użycia taśmy klejącej, co jest kolejnym argumentem dla osób, które poszukują ekologicznych opcji do pakowania.

Jak prawidłowo zapakować przedmioty do koperty kurierskiej papierowej?

Wysyłka z zastosowaniem kopert kurierskich jest niezwykle prosta. Wystarczy wziąć kopertę, schować do środka wysyłane przedmioty, zakleić kopertę za pomocą paska klejowego, przykleić etykietę – i gotowe! Jedyne, o czym należy pamiętać, to fakt, że w kopertach papierowych bezpiecznie można wysyłać tylko przedmioty, które nie są łatwo podatne na uszkodzenia i nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Takie przedmioty to m.in. dokumenty, książki, odzież, tekstylia, odbitki ze zdjęciami lub broszury informacyjne.

Koperty wysyłkowe papierowe – korzyści z ich zastosowania

Główną korzyścią wynikającą ze stosowania do wysyłki kopert papierowych, jest szybkość pakowania. Ich użycie redukuje też koszty wysyłki. Koperty są lekkie, więc nie zwiększają wagi przesyłki. Ponadto do wysyłki towarów w kopertach nie potrzeba dodatkowych akcesoriów, takich jak taśmy pakowe czy folia stretch. Wybór kopert papierowych zamiast foliopaków jest również opcją proekologiczną. Koperty papierowe są łatwe w recyklingu, w związku z czym stanowią doskonałą opcję dla firm wybierających ekologiczne rozwiązania w zakresie pakowania. Ich użycie wspiera ochronę środowiska poprzez zmniejszenie ilości odpadów.

Jakie wymiary kopert papierowych dostępne są w hurtowni Grembox?

W ofercie Grembox posiadamy standardowe koperty papierowe z paskiem klejowym a także koperty z rozszerzanym dnem wykonane z mocnego papieru typu kraft. W związku z tym, formaty kopert w sklepie Grembox należy wyróżnić, w zależności od typu koperty.

Formaty białych kopert papierowych:

 • Koperta biała C5 – idealna do wysyłki dokumentów w formacie A5, zaproszeń lub broszur;
 • Koperta biała B5 – również sprawdzi się do wysyłki dokumentów A5, a także ulotek reklamowych, kart okolicznościowych i zaproszeń;
 • Koperta biała C4 - pomieści dokumenty A4, magazyny, cienkie katalogi, itp.
 • Koperta biała B4 – można w niej wysłać m.in. dokumenty A4 bez konieczności ich składania, cienkie katalogi oraz złożone na pół plakaty.

Dodatkowo:

 • Koperta brązowa RTG – najczęściej wykorzystywana w laboratoriach do pakowania zdjęć rentgenowskich, ale może być też stosowana do przechowywania dokumentów technicznych lub grafik.

Wymiary brązowych kopert kraft z rozszerzanym dnem:

W powyższym opisie podaliśmy jedynie przykłady zastosowań poszczególnych kopert papierowych. Oczywiście nadają się one do wysyłki o wiele szerszego asortymentu. Koperty papierowe przeznaczone są do wysyłki wszystkich towarów, które nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń (np. tekturowych przekładek lub wypełniaczy).

Jakie są ceny kopert papierowych kurierskich w sklepie Grembox?

Grembox oferuje konkurencyjne ceny kopert papierowych, a także program rabatowy „Kup więcej i oszczędzaj” przy zakupach hurtowych. Zachęcamy do składania dużych zamówień, zapewniając korzystne warunki współpracy. Dokładny cennik oraz informacje na temat zniżek umieszczone są przy opisach poszczególnych produktów. Końcowy koszt uzależniony jest od rodzaju zamawianych kopert kurierskich i liczby kupowanych sztuk.

Jakie są opinie klientów o kopertach papierowych z Grembox?

Klienci cenią Grembox za terminowość dostaw, wysoką jakość produktów oraz zaangażowanie w ochronę środowiska. Pozytywne opinie potwierdzają, że koperty papierowe z Grembox spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Co oprócz papierowych kopert warto kupić w hurtowni Grembox?

Oprócz kopert papierowych, Grembox oferuje szeroki asortyment produktów do pakowania, w tym opakowania kartonowe, taśmy pakowe, wypełniacze oraz inne akcesoria, umożliwiające kompleksowe zaopatrzenie firm w materiały potrzebne do efektywnego i bezpiecznego pakowania towarów. Nasza oferta kartonów jest bardzo bogata. W stałym asortymencie ponad 1800 rodzajów kartonów: duże, małe, średnie kartony klapowe, kartony wielkogabarytowe, kartony fasonowe, kartony na pizzę, kartony spożywcze, kartony z automatycznym dnem, multimail na książki, kartony 5-warstwowe, kartony na kalendarze i inne.

FAQ
pixel