Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Długie kartony klapowe, podłużne pudełka i opakowania kartonowe

( ilość produktów: 136 )

Długie kartony klapowe to typ opakowań kartonowych przeznaczony do pakowania, przechowywania i transportowania w szczególności przedmiotów o długich i wąskich wymiarach. Kartony długie wykorzystuje się więc przykładowo do wysyłki popularnych przedmiotów takich jak części samochodowe lub lampy, jak również specjalistycznych, np. sprzętu sportowego i instrumentów muzycznych. Kartony podłużne posiadają charakterystyczne klapy, które po złożeniu zapewniają zamknięcie i ochronę zawartości. Długie kartony klapowe z oferty Grembox spełniają potrzeby klientów wymagających specjalnych rozmiarów opakowań do wysyłki przedmiotów o nietypowych długościach. Produkowane z trój- i pięciowarstwowej tektury falistej o różnych gramaturach, zapewniają solidność i bezpieczeństwo przesyłek. Długie kartony dostępne są w ponad 100 wariantach. Precyzyjne dopasowanie do konkretnego przedmiotu, a także łatwość składania czyni je wyjątkowo funkcjonalnymi w codziennym użyciu.

Czytaj więcej

Czym charakteryzują się podłużne kartony klapowe ze sklepu Grembox?

Długie kartony klapowe dostępne w ofercie sklepu Grembox charakteryzują się następującymi cechami:

 • Sprawdzona jakość - kartony wykonane są z tektury falistej 3-warstwowej i 5-warstwowej o różnych gramaturach, dostosowanych do parametrów opakowania.

 • Ponad 100 wariantów kartonów – dzięki tej różnorodności wymiarów można dobrać karton o odpowiednich rozmiarach do konkretnego przedmiotu.

 • Proste składanie – konstrukcja opakowań zgodna jest z kodem FEFCO 201, czyli kartonami klapowymi. Ich składanie jest więc bardzo łatwe i szybkie.

 • Otwarcie na długim boku - szerokie otwarcie ułatwia wkładanie i wyjmowanie przedmiotów

 • Łatwe zamykanie – kartony zabezpiecza się za pomocą taśmy klejącej lub pasków spinających.

 • Zajmują mało miejsca – kartony wysyłane są w płaskich paczkach, więc ich magazynowanie jest proste, tak samo jak pozostałych kartonów klapowych.

 • Bezpieczne materiały - kartony są produkowane z materiałów posiadających certyfikat FSC, co oznacza, że surowce pochodzą z odpowiedzialnych, legalnych i bezpiecznych źródeł.

 • Zgodność ze standardami kurierskimi - wymiary kartonów zostały dostosowane tak, aby pasowały do standardów wysyłkowych większości firm kurierskich.

 • Niska cena – długie kartony klapowe są tańsze od cylindrycznych tub kartonowych, a mają podobne zastosowanie

Jakie rozmiary długich kartonów dostępne są w Grembox?

W ofercie Grembox dostępne są długie kartony klapowe w ponad 100 wariantach. Dla ułatwienia pogrupowaliśmy je w kategorie, ze względu na długość opakowań. W naszej ofercie posiadamy pudełka tekturowe różnej długości: kartony podłużne do 800 mm, kartony podłużne do 900 mm, kartony podłużne do 1000 mm oraz kartony podłużne do 1200 mm. Zakres szerokości i wysokości waha się od 100 mm do 600 mm.

W jaki sposób prawidłowo wybrać długie kartony do wysyłki?

Wybór odpowiedniego opakowania w postaci długiego kartonu do wysyłki zapewnia bezpieczeństwo przesyłanego przedmiotu. Żeby wybrać dobry karton do wysyłki, trzeba więc przede wszystkim znać wymiary wysyłanego przedmiotu i dobrać karton tak, by jak najlepiej im odpowiadał. W naszym sklepie internetowym można także znaleźć opakowania wyprodukowane z różnych rodzajów tektury.

Wytrzymałe kartony podłużne - którą tekturę wybrać?

W Grembox dostępne są podłużne kartony klapowe 3-warstwowe i 5-warstwowe. Należy dostosować typ kartonu do wagi wysyłanego przedmiotu i jego podatności na uszkodzenia. Dla cięższych lub bardziej delikatnych przedmiotów zalecane są mocniejsze kartony, czyli te z 5-warstwowej tektury falistej. Warto też upewnić się, czy wybrane wymiary kartonu spełniają wymogi przewoźnika. Niektóre firmy kurierskie mają określone limity dla przesyłek, które mogą wpłynąć na koszt wysyłki. W razie wątpliwości, który karton najlepiej wybrać, warto skonsultować się z dostawcą opakowań. Grembox, jako producent kartonów dostępnych w asortymencie sklepu, oferuje bezpłatne porady dotyczące wyboru odpowiednich materiałów opakowaniowych i pomoże wybrać rozwiązanie najlepsze dla konkretnych potrzeb klientów.

Jak składać podłużne pudełko kartonowe?

Kartony długie składa się analogicznie do zwykłych kartonów klapowych. Wymaga to kilku prostych kroków. Najpierw należy rozchylić ściany kartonu – wystarczy umieścić dłonie między bokami tektury i delikatnie je rozsunąć, co spowoduje, że karton przyjmie formę pudełka. Następnie składa się klapy. W kartonach długich zaczyna się od składania krótszych klap, a następnie na nie nakłada się dłuższe. Składanie klap jest ułatwione dzięki wyraźnie zaznaczonym liniom zagięć. Ostatnim krokiem jest zaklejenie kartonu taśmą, aby zabezpieczyć go przed otwarciem podczas transportu. Dla ułatwienia warto też oznaczyć, z której strony znajduje się góra przesyłki. Część osób może bowiem myśleć, że otwarcie znajduje się w dłuższej, węższej części.

Komu rekomendujemy stosowanie długich kartonów?

Opakowania podłużne przydają się przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy wysyłają przedmioty długie, których nie można zginać i nie da się ich wysłać w kartonie klapowym o bardziej proporcjonalnych wymiarach. Z kartonów długich korzystają najczęściej architekci, malarze, drukarnie, markety budowlane, sklepy e-commerce, galerie sztuki, producenci mebli i sklepy meblowe, sprzedawcy instrumentów muzycznych oraz sklepy ze sprzętem sportowym.

Zastosowanie kartonów długich – do czego się ich używa?

Długie kartony klapowe z oferty Grembox, mają szeroki zakres zastosowań. Ponad 100 opakowań podłużnych o różnych wymiarach sprawia, że są idealnie przystosowane do pakowania, magazynowania i transportowania rzeczy takich jak:

 • Przedmioty sportowe – np. kije golfowe, kije hokejowe, kije do snookera, narty, wędki, kije trekkingowe i inne podobne przedmioty.

 • Instrumenty muzyczne - np. klarnety, flety, gitary, keyboardy i inne długie instrumenty.

 • Artykuły domowe i dekoracyjne – np. zasłony prysznicowe, lamele, rolki tapet, a także różne typy oświetlenia takie jak stojące lampy.

 • Artykuły ogrodowe i budowlane – np. narzędzia ogrodowych, słupki ogrodzeniowe, deski, rury, listwy, rynny.

 • Motoryzacja - np. części samochodowe i motocyklowe, w tym wydechy, progi, listwy, słupki parkingowe.

 • Artykuły medyczne - np. laski, kule, kije do masażu.

 • Narzędzia - np. łopaty, poziomice, szpadle, łaty pomiarowe.

 • Przedmioty codziennego użytku – np. parasole, plakaty, chorągiewki, flagi.

Jak przygotowywać przesyłki w długich kartonach?

Przede wszystkim należy wybrać karton o wymiarach najbardziej zbliżonych do wymiarów przesyłanego przedmiotu. Karton powinien być jedynie nieco od niego większy. Jeśli w kartonie jest zbyt dużo wolnej przestrzeni należy użyć odpowiednich materiałów wypełniających. Może to być folia bąbelkowa, skropak lub sizzlepak. Wypełniacze zapewnią ochronę przed wstrząsami i zarysowaniami, a dodatkowo ochronią przedmiot przed przemieszczaniem się podczas transportu i wielokrotnego przeładowywania w sortowniach. Po umieszczeniu przedmiotu w kartonie trzeba zamknąć klapy. Najlepiej zakleić je mocną taśmą pakową, np. na kleju solvent lub hot-melt. Jeśli zawartość przesyłki jest krucha, zamiast standardowej taśmy pakowej, warto użyć taśmy ostrzegawczej. Dobrym wyborem będzie taśma z napisem „Ostrożnie szkło” lub „Nie rzucać”.

Zalety używania długich kartonów

Długie kartony ułatwiają wysyłkę długich przedmiotów, które są zazwyczaj problematyczne do pakowania, ponieważ mają niestandardowe wymiary i nie dają się złożyć. Takie przedmioty to na przykład sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, artykuły ogrodowe czy też elementy wyposażenia domu. Długie kartony są łatwe w składaniu i nie wymagają specjalistycznych narzędzi. Solidna konstrukcja i możliwość dobrania odpowiedniego rozmiaru kartonu, minimalizują ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Większość kartonów w pełni nadaje się do recyklingu. Ich wybór zamiast opakowań z tworzyw sztucznych, wspiera odpowiedzialność ekologiczną.

Gdzie można kupić specjalne tekturowe tuby do wysyłki podłużnych przedmiotów?

Tekturowe kartony podłużne w kształcie tuby (które nie we wszystkich przypadkach powinno się używać zamiennie do zwykłych kartonów) do wysyłki podłużnych przedmiotów można kupić bezpośrednio u producenta opakowań, np. Grembox. Bezpośredni kontakt z producentem opakowań jest korzystny, zwłaszcza jeśli potrzebne są niestandardowe rozmiary tub lub personalizacja opakowań (np. pudła z nadrukiem logo firmy). Producenci tacy jak Grembox oferują konkurencyjne ceny i szybkie wysyłki.

Czym się różnią długie kartony klapowy od zwykłych kartonów klapowych?

Długie kartony klapowe, choć podobne w konstrukcji do zwykłych kartonów klapowych, różnią się od nich wymiarami. Podłużne kartony są bowiem dostosowane do specyficznych potrzeb przewozu i przechowywania długich przedmiotów, takich jak elementy wyposażenia wnętrz (np. karnisze, rolety), sprzęt sportowy (np. kij bilardowy, wędka, deskorolka) czy materiały budowlane (np. deski, rury, panele). W zwykłych kartonach klapowych długość, szerokość i wysokość są zazwyczaj bardziej zbliżone do siebie. Są więc idealne do pakowania i wysyłania różnorodnych produktów oraz zamówień hurtowych.

Jakie rodzaje kartonów długich oferuje Grembox?

Grembox oferuje 3 główne rodzaje długich kartonów. Są one przystosowane do potrzeb klientów, którzy potrzebują specjalistycznego opakowania dla podłużnych przedmiotów.

 • Kartony klapowe długie – są to dobrze znane kartony z klapami, zaklejane taśmą pakową. Ten rodzaj kartonów posiada wygodne otwarcie w długiej części, dzięki czemu długie przedmioty (np. odkurzacz, parasol, kij golfowy lub dywan) pakuje się do nich wygodnie, a klienci nie mają potem problemu z ich wyjęciem. Długie kartony klapowe dostępne są w ponad 100 wymiarach, co pozwala na precyzyjne dobranie opakowania do rozmiarów pakowanego produktu.

 • Tuby tekturowe z paskiem klejowym – przygotowaliśmy alternatywne tuby dla ich cylindrycznych odpowiedników. Tuby w Grembox mają formę wąskich prostopadłościanów. Skonstruowane są podobnie do kartonów klapowych, jednak otwierają się z tej krótszej części. Tuby posiadają pasek klejowy, dzięki czemu do ich zamknięcia nie jest potrzebna taśma klejąca. Są doskonałe do wysyłania plakatów, map, planów architektonicznych, a także innych długich i wąskich przedmiotów. Tuby tekturowe oprócz paska klejowego posiadają również tasiemkę zrywną. Wystarczy ją pociągnąć, by otworzyć przesyłkę.

 • Tuby teleskopowe - składają się z dwóch części, które się teleskopowo rozsuwają. Umożliwia to dostosowanie długości tuby do przedmiotu, który ma być w niej zapakowany. Świetnie nadają się do wysyłki np. rolek materiałów, banerów reklamowych, roll-up’ów, kijów trekkingowych lub też dokumentów w formacie A0.

Jakie są ceny podłużnych kartonów u producenta Grembox?

Producent Grembox oferuje konkurencyjne ceny podłużnych kartonów, zwłaszcza przy zakupach hurtowych. Dokładne ceny zależą od rodzaju kartonów oraz liczby zamawianych sztuk. Na kartach produktowych każdego opakowania znajduje się sekcja „Kup więcej i oszczędzaj”. W taj sekcji widnieje przejrzysta tabela z cenami. To rozwiązanie pozwala wyraźnie zobaczyć, ile da się zaoszczędzić, decydując się na zakupy hurtowe.

Jaki jest czas realizacji zamówienia na długie kartony podłużne w hurtowni Grembox?

W hurtowni Grembox realizacja zamówień na długie kartony przebiega bardzo sprawnie. Dokładamy wszelkich starań, aby dostawy dotarły do naszych klientów punktualnie, zgodnie z terminem ustalonym podczas składania zamówienia. Taka efektywność jest możliwa dzięki temu, że większość produktów jest od razu dostępna w naszym magazynie, co pozwala nam szybko kompletować zamówienia internetowe. Oferujemy również możliwość osobistego odbioru zamówień po uprzednim uzgodnieniu terminu. Jest to korzystne rozwiązanie dla klientów, którzy wolą samodzielne odebrać przesyłkę bez oczekiwania na dostarczenie jej przez kuriera.

Grembox – producent podłużnych opakowań tekturowych i kartonów

Grembox jako producent opakowań z tektury falistej, oferuje bogaty wybór kartonów oraz dodatkowe produkty takie jak przekładki i tacki tekturowe. Dzięki dużej dostępności naszych produktów w magazynie, zapewniamy szybką realizację zamówień. Oferujemy także usługę personalizacji. Wykonujemy kartony z unikatowymi nadrukami lub w niestandardowych rozmiarach, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Osoby zainteresowane zamówieniami personalizowanymi zachęcamy do bezpośredniego kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Co oprócz długich kartonów warto kupić w hurtowni Grembox?

Oprócz długich kartonów w hurtowni Grembox warto kupić także inne rodzaje opakowań tekturowych, np. kartony wysokie, kartony płaskie, kartony sześciany lub kartony wielkogabarytowe. W stałym asortymencie mamy ponad 1800 rodzajów kartonów, w tym kartony klapowe i kartony fasonowe. U nas można kupić kartony fasonowe składane ręcznieautomatycznie. Nasze opakowania tekturowe sprawdzają się do wysyłki zarówno poprzez paczkomaty InPost, jak i Pocztą Polską i Pocztexem. W celu dobrego zabezpieczenia wysyłanych produktów, oferujemy także duży wybór akcesoriów do pakowania, między innymi: folietaśmyprzekładki tekturowewypełniacze i koperty.

FAQ
pixel