Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Wszystkie wpisy
Jak zapakować do wysyłki lub transportu produkty zunifikowane ale nietypowe?
Wynalazłszy dźwignię, Archimedes miał rzec: “Dajcie mi punkt podparcia a poruszę ziemię”. Parafrazując jego słowa w kontekście opakowań tekturowych, można by powiedzieć: “Pokażcie mi towar a ja go zapakuję”. Rzeczywiście, w dobie współczesnych rozwiązań materiałowych, technologicznych i produkcyjnych w dziedzinie opakowań, większości znanych, masowych produktów da się bez większego trudu zapakować w karton. Istnieją jednak towary, które będą wymagały specjalnego podejścia a ich praktyczne spakowanie umożliwiające bezpieczną przesyłkę bądź transport, będzie wyzwaniem.
Czytaj więcej
Katalogi opakowań tekturowych
Opisując opakowanie z tektury falistej i litej, ktoś mógłby powiedzieć: “To tylko kartonowe pudełka”. Nic bardziej mylnego. Należałoby raczej powiedzieć: “Aż kartonowe pudełka”. Świat opakowań tekturowych to prawdziwy labirynt, pełen komplikacji i zawiłości. Niełatwo się w nim sprawnie poruszać a ilość wariantów, typów, konstrukcji, zależności materiałowych, standardów oraz złożona nomenklatura, mogą przyprawić o poważny ból głowy. Na szczęście producenci, przetwórcy i dystrybutorzy kartonu, już w latach 60-tych XX w., opracowali specjalne, międzynarodowe systemy porządkujące tę dziedzinę. Dzięki temu, każdy zainteresowany może z łatwością poruszać się w tym skomplikowanym świecie, unikając ewentualnych błędów, które mogłyby doprowadzić do problemów związanych z pakowaniem, transportem bądź wysyłką towarów.
Czytaj więcej
Najważniejsze parametry tektury falistej i ich wpływ na charakter opakowań

Tektura falista składa się z naprzemiennie ułożonych warstw pofalowanych (fluting) i płaskich (linear). Funkcją warstw płaskich jest nadanie sztywności przy nacisku pionowym oraz zginaniu. Funkcją warstwy pofalowanej jest rozsuwanie warstw płaskich na określoną szerokość (czym szersza przestrzeń między warstwami płaskimi, tym tektura jest sztywniejsza). Dzięki temu dystrybucja naprężeń jest optymalna, co wpływa na sztywność i wytrzymałość całej struktury. 


Finalne parametry tektury i co za tym idzie - opakowania z niej wykonanego, będą zależały od proporcji i konfiguracji czterech najważniejszych parametrów: profilu fali, ilości warstw, gramatury i rodzaju papieru.

Czytaj więcej
pixel