Szanowni Klienci, informujemy, że zamówienia złożone do czwartku (30 maja), zostaną wysłane do Państwa w piątek (31 maja).
Zamówienia złożone w piątek (31 maja) będą wysyłane w najszybszym możliwym terminie jeszcze w piątek (31 maja) i w poniedziałek (3 czerwca).
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dyspensery do taśmy klejącej, pakowej, folii stretch

( ilość produktów: 4 )

Dyspenser do taśmy klejącej pozwala wygodnie zaklejać i zabezpieczać paczki. Zdecydowanie przyspiesza proces pakowania przesyłek. Dyspenser minimalizuje ryzyko skręcenia się taśmy lub jej przypadkowego oderwania. Dzięki jego użyciu, taśma nakładana jest równo, precyzyjnie i mocno. W związku z tym przesyłka jest lepiej zabezpieczona przed niekontrolowanym otwarciem. Stosowanie podajnika do taśm przekłada się na poprawę estetyki pakowania. Ogranicza także zużycie taśmy klejącej, dzięki czemu przyczynia się do oszczędności materiałów opakowaniowych. Urządzenie jest niezwykle przydatne do pracy na magazynie, w firmie e-commerce, biurze, a nawet w domu. Dyspenser do folii stretch przyspiesza foliowanie paczek i chroni dłonie przed otarciami. Dyspensery pozwalają komfortowo i efektywnie pracować przy pakowaniu dużych ilości przesyłek. Docenią to w szczególności osoby, które obecnie robią to w pełni ręcznie. W sklepie Grembox dostępne są ręczne dyspensery metalowe, idealne do stosowania z taśmami pakowymi o szerokości 50 mm. Posiadamy również dyspensery z funkcją Low-Noise, które świetnie sprawdzają się w miejscach wymagających cichej pracy. Dyspensery do folii stretch przeznaczone są do użycia z ręczną folią stretch o wewnętrznej średnicy gilzy 50 mm.

Czytaj więcej

Co to jest dyspenser do taśmy?

Dyspenser to urządzenie, które ułatwia aplikację taśmy klejącej. Dzięki niemu przyklejanie taśmy jest dużo szybsze niż ręczne, a do tego bardziej estetyczne. Dyspenser do taśmy pozwala precyzyjnie nałożyć taśmę i odciąć ją dokładnie w tym miejscu, w którym jest to konieczne. Podajniki do taśmy są szczególnie przydatne w zaklejaniu paczek i kartonów przygotowanych do wysyłki. Umożliwiają równomierne i mocne przyklejenie taśmy, dzięki czemu przesyłka jest lepiej zabezpieczona przed przypadkowym otwarciem, np. podczas transportu. Zaklejarki mogą być również używane w domu lub w biurze, m.in. do pakowania prezentów, zabezpieczania dokumentów do wysyłki lub nawet do prostych napraw. W niektórych branżach dyspensery wykorzystywane są do szybkiego zaklejania i zabezpieczania specjalistycznych materiałów, np. w branży motoryzacyjnej używa się ich do grupowania małych części lub narzędzi, które są elementem większego procesu montażowego.

Wybór dyspensera do taśmy klejącej – czym kierować się przy zakupie?

Przy wyborze dyspensera do taśmy klejącej należy kierować się następującymi kryteriami:

  • materiał wykonania – przekłada się on na trwałość i bezpieczeństwo użytkowania dyspensera. Te wykonane z metalu są bardziej odporne na zużycie. Zapewniają też lepszą kontrolę i stabilność podczas pracy. Dyspensery z tworzywa sztucznego są natomiast lżejsze, dzięki czemu nie powodują szybkiego zmęczenia rąk;
  • typ – dyspensery do taśmy mogą być ręczne lub automatyczne;
  • maksymalna szerokość taśmy – trzeba upewnić się, czy taśma na pewno zmieści się w urządzeniu;
  • przeznaczenie – należy sprawdzić, jaki rodzaj taśmy pakowej używany jest w firmie i kupić dyspenser dedykowany do jej typu.

Dyspensery w ofercie sklepu Grembox doskonale nadają się do użytku z taśmami na bazie kleju akrylowego, hot-melt oraz solvent. Dostosowane są do szerokości taśm pakowych dostępnych w naszej ofercie.

Jak założyć taśmę klejącą na dyspenser?

Założenie taśmy klejącej na dyspenser wymaga kilku prostych ruchów. Należy umieścić rolkę taśmy na rolce w dyspenserze. Najlepiej najpierw odwinąć ok. 10 cm taśmy, żeby nie pomylić kierunku jej zawijania. Taśmę należy docisnąć, by stabilnie osadzić ją na rolce dyspensera. Następnie taśmę przewija się przez ostrze tnące. Przed pracą należy odbezpieczyć mechanizm osłaniający ostrze.

Zaklejarka ręczna –narzędzie przydatne w każdym magazynie

Zaklejarka ręczna ułatwia i przyspiesza proces pakowania. Jest wygodna w użyciu, a dodatkowo odciąża pracowników od częstego problemu, jakim jest gubienie końcówki taśmy. Dzięki dyspenserowi taśma jest zawsze gotowa do użytku i nie trzeba martwić się o to, w jaki sposób ją odłożyć, by z powrotem nie zalepić końca. Taśma umieszczona na dyspenserze jest również zabezpieczona przed przemieszczeniem się. Nie spadnie ze stołu i nie poturla w odległy kąt magazynu.

Jakie korzyści wynikają z używania dyspensera do taśm?

Używanie dyspensera do taśm przede wszystkim zwiększa efektywność pracy. Stosowanie zaklejarki przyspiesza pakowanie, nie wymaga bowiem używania dodatkowych akcesoriów, takich jak nożyk do papieru czy nożyczki. Dyspenser poprawia jakość zaklejania. Taśma przylega do powierzchni mocno i precyzyjnie. Podajnik ułatwia proste przeprowadzenie taśmy z punktu A do B jednym płynnym ruchem. Nie ma konieczności dociskania taśmy drugą ręką. Dobrze zaklejona paczka minimalizuje ryzyko uszkodzenia towaru. Stosowanie dyspensera do taśm pakowych redukuje zmęczenie pracowników. Ponadto, umożliwia precyzyjne dozowanie taśmy, a to z kolei przyczynia się do oszczędności materiałów opakowaniowych.

Zabezpieczanie paczek dyspenserem a zaklejanie ręczne

Zabezpieczanie paczek przy użyciu dyspensera jest znacznie szybsze i dokładniejsze niż zaklejanie ręczne. Dyspenser zapewnia równomierne naciągnięcie taśmy i jej lepsze przyleganie do kartonu. Zabezpiecza również taśmę przed skręcaniem się i zawijaniem. Stosowanie dyspensera znacznie skraca czas pakowania, co jest widoczne w szczególności przy masowych wysyłkach zamówień.

Jakie modele dyspenserów do taśmy dostępne są w sklepie Grembox?

W ofercie sklepu Grembox.pl znajdują się dyspensery metalowe ręczne typu Szwed i Holender. Modele, które oferujemy, idealnie nadają się do użytku wraz z taśmami pakowymi PP/PVC oraz papierowymi. Dostosowane są do zaklejania opakowań kartonowych, a także folii i papieru. Dyspensery są proste w użytku i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pakowana jest duża ilość paczek.

Dyspenser do taśmy pakowej z funkcją Low-Noise – jakie ma cechy?

Dyspenser z funkcją Low-Noise (czyli niskoszumiący lub cichoodwijalny) redukuje hałas podczas zaklejania paczek. Urządzenie posiada specjalną rolkę, która minimalizuje odgłos wydawany przez taśmę odklejaną od szpuli. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach, w których ważne jest ograniczenie dźwięków, na przykład w biurach, wspólnych przestrzeniach użytkowych lub w warunkach pracy zmianowej.

Co to jest dyspenser do folii stretch?

Dyspenser do folii stretch, znany również jako uchwyt, podajnik, odwijacz lub reel off set, stanowi narzędzie ułatwiające proces owijania towarów folią stretch. Jego głównym celem jest ochrona dłoni użytkownika przed otarciami i skaleczeniami podczas pakowania, co czyni go nieocenionym wyposażeniem przede wszystkim w magazynach oraz punktach wysyłkowych, gdzie folia stretch jest używana na co dzień (na przykład w sklepach internetowych). Dyspenser zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również zwiększa efektywność owijania przesyłek, szczególnie tych wielkogabarytowych lub umieszczonych na paletach, znacząco przyspieszając ten proces.

Instrukcja stosowania odwijacza do stretchu

Aby prawidłowo korzystać z odwijacza do folii stretch, należy najpierw przymocować go do obu końców rdzenia, na którym nawinięta jest folia, zabezpieczając go poprzez docisk. Następnie, chwytając rolkę, należy wprowadzić po dwa palce w przewidziane dla nich otwory w dyspenserze. Dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu, uchwyt umożliwia proste i płynne odwijanie folii. Ułatwia to nakładanie jej na pakowany towar. Po zużyciu całej folii z rolki, konieczne jest usunięcie dyspensera z tuby. Aby to zrobić, należy delikatnie poruszać uchwytem na boki, jednocześnie wyciągając go na zewnątrz. Ważne jest, aby po zakończeniu pracy dyspenser był przechowywany w miejscu bezpiecznym, z dala od potencjalnych źródeł ciepła.

Dyspenser do stretchu - do jakich folii stretch można go używać?

Dyspenser jest przeznaczony do ręcznej folii stretch o wewnętrznej średnicy tulei 50 mm. Można go więc używać ze standardowymi rolkami folii stretch do użytku ręcznego, np. transparentną folią stretchRączka mini rap pasuje do folii stretch mini rap 10/14 oraz folii stretch mini rap 10/10.

Grembox – producent kartonów i dystrybutor akcesoriów do pakowania

Grembox to doświadczony producent kartonów oraz dystrybutor szerokiej gamy akcesoriów do pakowania, w tym dyspenserów do taśm. Nasi klienci mają również możliwość złożenia zamówienia na personalizowane produkty. Wykonujemy m.in. kartony o niestandardowych wymiarach, a także nadruki na pudełkach. Indywidualną ofertę można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Jakie inne produkty oprócz dyspenserów do taśmy klejącej warto kupić w hurtowni Grembox?

W ofercie hurtowni Grembox dostępna jest szeroka gama opakowań z tektury. Obejmuje ona ponad 1800 różnych rodzajów kartonów. W naszym asortymencie dominują kartony klapowe i kartony fasonowe. Są one idealnym rozwiązaniem do wysyłek realizowanych przez takich przewoźników jak InPost, Poczta Polska i Pocztex. Dodatkowo, w naszym sklepie znajdują różnorodne akcesoria niezbędne do bezpiecznego pakowania towarów. Wśród nich są taśmy, folie stretch, przekładki tekturowe, wypełniacze, folie bąbelkowe oraz koperty.

FAQ
pixel