Szanowni Klienci, informujemy, że zamówienia złożone do czwartku (30 maja), zostaną wysłane do Państwa w piątek (31 maja).
Zamówienia złożone w piątek (31 maja) będą wysyłane w najszybszym możliwym terminie jeszcze w piątek (31 maja) i w poniedziałek (3 czerwca).
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kartony fasonowe multimail na książki

( ilość produktów: 10 )

Kartony multimail na książki, to rodzaj opakowań stworzony z myślą o bezpiecznej wysyłce książek. Opakowania kartonowe na książki dedykowane są głównie księgarniom internetowym, antykwariatom on-line oraz innym firmom, które zajmują się wysyłką książek (również fotoksiążek). Owijki wykonane są z bardzo dobrej jakości tektury o zróżnicowanej gramaturze. Skonstruowane są tak, by dokładnie dopasować je do rozmiaru i grubości wysyłanej książki. Ścisłe dopasowanie zapewnia optymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu. Kartony multimail nadają się również do wysyłania innych przedmiotów, takich jak płyty CD, DVD, dokumenty, zeszyty czy gry karciane. Owijki tekturowe dostępne są w wersji ze zintegrowanym paskiem klejowym i tasiemką zrywającą. Ten rodzaj kartonów przyspiesza proces pakowania zamówień, eliminując konieczność użycia dodatkowo taśmy klejącej. Multimail na książki nie tylko zapewniają bezpieczeństwo przesyłek, ale również ich estetyczny i profesjonalny wygląd. Wykorzystanie profesjonalnych opakowań zwiększa satysfakcję klientów z otrzymanego zamówienia.

Czytaj więcej

Co to jest karton multimail na książki?

Karton multimail na książki to specjalnie zaprojektowane opakowanie, które stanowi idealne rozwiązanie do bezpiecznej wysyłki książek. Wykonane z wysokiej jakości tektury, są tak skonstruowane, by łatwo je dopasować do rozmiaru przesyłanej książki. Zapewnia to optymalną ochronę przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas transportu.

Dlaczego kartony multimail są idealne do wysyłki książek?

Kartony multimail to idealne rozwiązanie do wysyłki książek, ponieważ można je dokładnie dostosować do rozmiarów wysyłanej książki. Specjalna konstrukcja owijek skutecznie amortyzuje wstrząsy i chroni narożniki książek przed zaginaniem. Kartony multimail umożliwiają wysyłki kurierskie i pocztowe. Nadają się także do umieszczania w skrytkach automatów paczkowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie opakowań na książki w sklepie Grembox?

Przy zakupie opakowań na książki, należy brać pod uwagę następujące parametry:

 • Wymiary – mniejsze kartony są idealne dla pojedynczych egzemplarzy, podczas gdy większe rozmiary sprawdzą się przy wysyłce zbiorów lub grubych tomów.
 • Gramatura tektury – im wyższa gramatura tektury, tym karton jest sztywniejszy i zapewnia lepszą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kartony o większej gramaturze tektury (min. 380 g/m2, np. karton multimail 143x125x31 mm) są zalecane do wysyłki cięższych przesyłek.
 • Sposób zamykania – dostępne są kartony do standardowego zaklejania taśmą klejącą lub owijki ze zintegrowanym paskiem klejowym.

Instrukcja pakowania książek w kartony multimail

W celu zapewnienia książkom najlepszej ochrony, zaleca się umieszczenie ich w centralnej części opakowania, pozostawiając równomierne odstępy z każdej strony. Następnie trzeba złożyć klapy kartonu w taki sposób, by jak najściślej przylegały do książek. Składanie należy rozpocząć od krótszych części kartonu. W przypadku wykorzystania owijki z paskiem klejowym, część, na której jest pasek, powinna być złożona jako ostatnia. Po odklejeniu zabezpieczenia paska klejowego, tekturę należy dokładnie docisnąć. Dla tradycyjnych opakowań, które nie posiadają paska klejowego, konieczne jest użycie taśmy klejącej. Trzeba ją nałożyć w taki sposób, by zapewnić solidne zamknięcie kartonu.

Jakie są zalety stosowania kartonów multimail w e-commerce?

Kartony multimail stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm, które specjalizują się w sprzedaży książek przez Internet. Kartony na książki zapewniają odpowiednią ochronę wysyłanym produktom. Owijki można bardzo dokładnie dopasować do rozmiaru i grubości książek. Dzięki temu są one stabilnie umieszczone wewnątrz opakowania. Minimalizuje to ryzyko uszkodzeń wynikających z przesuwania się produktu podczas transportu. Towar, który dociera do klienta w idealnym stanie, zwiększa satysfakcję z zakupu i buduje zaufanie do marki. Dodatkowym udogodnieniem są kartony multimail z paskiem klejowym, np. o wymiarach 240x175x50 mm. Eliminują one konieczność użycia dodatkowej taśmy klejącej i nożyczek, co znacznie przyspiesza proces pakowania. Kartony multimail są lekkie, więc nie mają znaczącego wpływu na końcową wagę paczki. Ich użycie nie przyczynia się do zwiększenia kosztów wysyłki. W przypadku firm realizujących dużą liczbę przesyłek jest to szczególnie ważne.

Co oprócz książek można spakować w kartony typu multimail?

Oprócz książek, w kartony typu multimail można bezpiecznie zapakować:

 • płyty CD i DVD,
 • albumy,
 • dokumenty,
 • grafiki i obrazy,
 • ulotki,
 • notatniki,
 • skoroszyty,
 • broszury,
 • małe gry planszowe,
 • szkicowniki,
 • czasopisma,
 • inne tego typu przedmioty.

W kartonach multimail można również przesyłać kalendarze ścienne i plakaty, chociaż do tego typu asortymentu bardziej polecamy specjalne kartony na kalendarze, które wymiarowo są lepiej dostosowane do większych formatów o niewielkiej szerokości grzbietu.

Owijki na książki w hurtowni Grembox – opcje, ceny, zakup hurtowy

Grembox oferuje kartony fasonowe na książki, które dopasowuje się do rozmaitych formatów i objętości książek. Mamy owijki tradycyjne, do zabezpieczania taśmą klejącą oraz posiadające udogodnienia w postaci paska klejowego i tasiemki zrywającej. Nasza firma wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami cenowymi. Multimail na książki dostępne są u nas w konkurencyjnych cenach. Jest to szczególnie odczuwalne przy zamówieniach hurtowych. Każdy klient może łatwo sprawdzić potencjalne oszczędności, które wygenerują mu większe zakupy. W tabeli rabatowej dostępnej na kartach produktowych w sekcji „Kup więcej i oszczędzaj” widnieją dokładne informacje na temat aktualnych cen. Klienci Grembox mogą nie tylko korzystać z produktów wysokiej jakości, ale również sami decydować, która opcja zamówienia będzie dla nich najbardziej korzystna.

Ile czasu trwa realizacja zamówień na opakowania na książki w sklepie Grembox?

Grembox charakteryzuje się efektywną obsługą zamówień, często realizując wysyłkę produktów już w ciągu kilku dni roboczych. Oferujemy kartony polskiej produkcji. Dla naszych klientów przewidujemy możliwość osobistego odbioru zamówień bezpośrednio z naszego centrum logistycznego, znajdującego się w Rudzie Śląskiej. Odbiór możliwy jest po uprzednim ustaleniu terminu. Wystarczy skontaktować się z nami i omówić szczegóły.  

Jak zrobić z kartonu opakowanie na książkę?

Opakowanie na książkę można zrobić z kartonu klapowego. Wymaga to wykonania kilku kroków. Na początek należy usunąć górne klapy. Najlepiej zrobić to nożykiem do tapet lub nożyczkami, w zależności od grubości tektury. Następnie trzeba wykonać nacięcia wzdłuż ścianek bocznych kartonu. Książkę należy położyć na środku i dopasować do niej rozcięte arkusze tektury, tak, by ją dokładnie okrywały. W przypadku nadmiaru tektury, trzeba ją przyciąć do odpowiedniego wymiaru. Całość trzeba dobrze zabezpieczyć dużą ilością taśmy klejącej. Samodzielnie wykonane opakowanie na książkę jest dobrym rozwiązaniem przy sporadycznych wysyłkach i kierowane jest głównie do osób prywatnych. Dla księgarni oraz antykwariatów internetowych, które regularnie wysyłają książki, rekomendujemy wykorzystanie dedykowanych kartonów multimail. Specjalnie zaprojektowane kartony nie tylko przyspieszają proces pakowania, ale także zapewniają lepszą ochronę przesyłki i minimalizują zużycie materiałów. Prezentują się estetycznie i świadczą o profesjonalizmie firmy.

Jakie inne rodzaje opakowań oprócz kartonów multimail na książki dostępne są w ofercie producenta Grembox?

Grembox to producent opakowań z tektury. W ofercie posiada najbardziej popularne rodzaje kartonów: kartony klapowe oraz kartony fasonowe. Stały asortyment liczy ponad 1800 rodzajów opakowań. W naszym sklepie dostępne są również specjalistyczne opakowania, takie jak kartony spożywcze, opakowania na pizzę oraz kartony do przechowywania. Oprócz opakowań Grembox oferuje także akcesoria pomocne w pakowaniu: taśmy, przekładki, dyspensery, akcesoria biurowe, folie stretch i koperty.

FAQ
pixel