Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Z radością i dumą objęliśmy rolę Głównego Mecenasa gali „Hanysy 2023” organizowanej przez Miasto Ruda Śląska i Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

To ważne wydarzenie społeczno-kulturalne w naszym regionie, którego ideą jest wyróżnianie tytułem i statuetką „Hanysa” wybitnych Ślązaków bądź ludzi spoza Śląska, niezwykle przez Ślązaków cenionych. Śląsk jest nam szczególnie bliski. Zależy nam na jego rozwoju i promowaniu osób oraz instytucji, które ten rozwój wspierają – od kultury po biznes.
To tutaj, w Rudzie Śląskiej, od ponad 20 lat z odpowiedzialnością i pasją rozwijamy firmę.

Laureaci Hanysów 2023:

Prof. Dr hab. n. M. Wojciech Cnota
Dla eksperta ginekologa i perinatologa, naukowca i wykładowcy - za misję na rzecz ratowania zdrowia dziecka w okresie prenatalnym.

Elżbieta Okupska
Dla wyjątkowo charyzmatycznej aktorki musicalowej i dramatycznej - za niepowtarzalny talent i dar tworzenia niezliczonej ilości niezapomnianych kreacji scenicznych oraz umiłowanie Śląska.

Piekarnia Jakubiec i Piekarnia Poloczek
Dla przedsiębiorców i pasjonatów sztuki piekarskiej i cukierniczej - za codzienny Bochen Chleba, pielęgnowanie tradycji rzemieślniczych oraz materialne wspieranie inicjatyw kulturalnych w regionie.

Damian Dąbrowski
Dla geografa-meteorologa, nauczyciela, fotografika przyrody i architektury za poświęcenie prywatnego czasu pasjom pomocnym społeczeństwu.

Łukasz Litewka
Dla społecznika - za ponadprzeciętną empatię, charyzmę i wrażliwość na ludzi i zwierzęta oraz perfekcyjne wykorzystanie siły mediów społecznościowych do niesienia pomocy potrzebującym.

Henryk Gruth
Dla rudzianina, wybitnego sportowca, chorążego polskiej ekipy olimpijskiej, członka Galerii Sław Światowego Hokeja - za wybitne osiągnięcia sportowe.

Grzegorz Kapołka
Dla profesjonalnego gitarzysty bluesowo-rockowego i jazzowego za konsekwentne i wytrwałe odkrywanie nowych interpretacji muzyki oraz śląskie poczucie humoru.

Halina Mlynkowa
Dla polsko- czeskiej piosenkarki z Cieszyńskiego Śląska, kompozytorki i autorki tekstów - za tworzenie wartościowej muzyki rozrywkowej, często wzbogacanej o elementy folkowe.

pixel